Informace o letním táboře

CELOTÁBOROVÁ HRA CESTA KOLEM SVĚTA

Milí táborníci,
v létě 2024 se chystáme na čtrnáctidenní Cestu kolem světa! Každý den se zastavíme v jiné zemi, nahlédneme do tamní kultury, zvyklostí, naučíme se pozdravit v jazyce země, ve které se budeme nacházet a představíme si největší zajímavosti.

Pojďte si s námi užít úžasný tábor nedaleko Plzně a to v termínu 13.7.-27.7.2024.

Odjíždíme soukromými autobusy z Prahy, nebo k nám můžete dítě přivézt svým vozem.

Tábořiště, které si pronajímáme se nachází v překrásné přírodě v těsné blízkosti lesů, je prostorné, oplocené, dobře orientované a rozvrstvené. K dispozici nám bude fotbalové hřiště, hřiště na basketbal, velká louka na hraní her, velké ohniště, klubovna, společenská místnost a mnoho dalších super míst. Koupaliště je pár minut autobusem.

V tábořišti jsou děti ubytovány v prostorných čtyřlůžkových dřevěných chatkách, které do letní sezóny projdou i postupnou rekonstrukcí (nové schody, matrace apod.). Každá chatka je vybavena nábytkem k uložení věcí. V samostatných budovách jsou pak umývárny se sprchami a WC.

Stravujeme se v prostorné jídelně, kuchyň je v tábořišti skvěle vybavená a řešená podle všech hygienických norem. Náš kuchařský personál kuchyň vždy promění v pětihvězdičkovou kuchyň, kde se vaří jen ty nejlepší jídla a to poctivě a od základu.

Jelikož většinu dětí vytáhneme od tabletů a počítačů, počítáme s tím, že přijdou také drobné úrazy. Pro tyto případy máme plně vybavenou ošetřovnu, kde bude ordinovat zkušená zdravotní sestra z dětské pohotovosti, kterou jen tak nic nezaskočí a k dispozici bude mít i dvoupokojové lázně pro případ bebíčka, které si zaslouží klid.

Telefonní signál máme po celém tábořišti, ale neočekávejte, že bychom drželi telefon neustále v ruce. Děti mít telefon stejně nesmí a ani vedoucí netráví svůj čas telefonováním, ale hraním si s vašimi ratolestmi. Pokud budete chtít potěšit své děti, napište jim dopis nebo pohled. Můžete poslat i balík s malým množstvím něčeho na zub. Pokud budete hlavnímu vedoucímu chtít něco akutního, napište SMS a bude Vám odpovězeno v nejbližší možné době. Na druhou stranu my vás budeme informovat o dění v táboře na našem Facebooku, který určitě sledujte. Kromě toho vám děti také napíší pohled či dopis, když je vybavíte vším potřebným. Kam poslat korespondenci najdete v kontaktech na našem webu.

Děti na úvod čeká spousta seznamovacích her, při kterých navážou první kamarádství. Neminou je ani logické, sportovní, zábavné a kolektivní hry všeho druhu. Program, který vaše děti čeká je barvitý a každý den je na co se těšit.

Naši dospěláci většinu her připravují v souladu s tím, jak se hry mají hrát. Ano, i hry mají nejen svá pravidla, ale i postupy. Začátek her doprovázíme úvodní scénkou s tematickými kostýmy, pomalu a jasně vysvětlíme pravidla, přesvědčíme se, že všichni rozumí, ukážeme si hru nanečisto a po úžasném zážitku ze hry si s dětmi uděláme reflexi a probereme, co bylo správně, co špatně a co můžeme příště udělat jinak. Co je hlavní, že si ze sebe umíme udělat legraci. Když se děti smějí, odvádíme dobrou práci. Na druhou stranu si umíme zjednat respekt a udržovat tak nastavená pravidla.

Celkově s námi pojede 90 dětí včetně oddílu Dinosaurů. Děti budou rozděleni do 8 oddílů. Pokud si přejete kamarády nebo sourozence dát do stejného oddílu, napište nám to do poznámky v přihlášce. Pokusíme se vyhovět, ale nic neslibujeme. Holky a kluci spí na chatkách odděleně.Každopádně 10-12 dětí na 2 dospěláky je opravdu luxus. Díky tak malému počtu dětí v oddíle se jim vedoucí i praktikant můžou plně věnovat, hrát s nimi hry, dbát na jejich zdraví a bezpečnost, kontrolovat a zajišťovat pravidelnou hygienu a být na 14 dní mámou, tátou, kamarádkou i kamarádem.

Tak už neváhejte a nečekejte na to, až náš tábor bude obsazený. Vyplňte online přihlášku.