Strava

Na čem si na táboře pochutnáme?
U nás se děti mohou těšit jen na samé dobroty. Pro děti máme připravenou pravidelnou stravu a to 5x denně. Snídaně, přesnídávka, oběd, svačina a večeře. Naši kuchaři promění obyčejná jídla ve skutečné dobroty a dopřejí tak dětem opravdový gurmánský zážitek. Z bohatých zkušeností minulých let máme od dětí na stravu opravdu jen samou chválu. Vždy si moc pochutnají a rády si přidávají.

Jídla vaříme z kvalitních surovin, které nám dováží pečlivě vybraní místní dodavatelé. Vše připravujeme poctivě a od základu.

Nejčastěji posnídáme nejrůznější druhy pomazánek na různorodém pečivu nebo cereálie s mlékem,vše zapijeme teplým čajem či kakaem. K přesnídávce zobneme obvykle ovoce či sušenku. K obědu si pochutnáme na vynikající polévce s teplým hlavním chodem. V paletě našeho jídelníčku děti najdou kromě tradičních omáček, masových i bezmasých jídel i sladké varianty pokrmů. Samozřejmě v přiměřeném množství. Ke svačině si zakousneme zeleninu, či si pochutnáme na jogurtu. Na závěr dne už nám kuchaři připraví teplou nebo studenou večeři tak, abychom našim bříškům dopřáli patřičnou tečku za náročným dnem. Samozřejmě se všichni těšíme také na tradiční opékání špekáčků na ohni.

Strava na našem táboře je pestrá a bohatá na vitamíny a živiny, které děti tolik potřebují. Obzvlášť tehdy, když mají větší energetický výdej, než jsou zvyklé.

Celý náš jídelníček je stavěn s ohledem na denní program tábora a je konzultován a schválen zdravotnicí.
Kromě kvalitní stravy dbáme i na pravidelný pitný režim. Po celou dobu trvání tábora máme celodenně k dispozici várnice s čajem, šťávou či jiným nápojem, který připravuje naše kuchyně. Pro ty, kteří nemají rádi sladké nápoje, je tábořiště dobře zásobeno čistou pitnou vodou.

Nejí vaše dítě nějaká jídla? Obecně se špatně stravuje a je vybíravé? Nemějte obavy. Každý rok se setkáme se zlomkem dětí, které různá jídla odmítají. Dítě do ničeho nenutíme, buď si jídlo dá, nebo alespoň část z něj, nebo najdeme nějaké jiné řešení. Děti u nás nikdy netrpí hladem. Naopak máme zkušenosti, že to, co doma děti nejí si na táboře rády vyzkouší.

Pokud Vaše dítě trpí nějakou potravinovou alergií či intolerancí, kontaktujte, prosím, hlavního vedoucího, který s Vámi možnosti individuální stravy probere.

Až budete doma balit sladkosti a svačinu s sebou na tábor, myslete prosím na přiměřenost. Řízek s chlebem a dvě sušenky na cestu jsou akorát. Štangli salámu a pecen chleba nechte raději doma manželovi. Stejně tak dítěti nedávejte kila sladkostí a chipsů. Mají o stravu postaráno a po cukrovém mejdanu na chatce dětem nebývá dobře.