Desatero pro rodiče

Dovolili jsme si sepsat tzv. DESATERO PRO RODIČE. Najdete zde deset rad, pravidel a tipů, které se vám budou hodit. Budeme moc vděční, když si je nejen přečtete, ale budete se podle nich i řídit.

 1. MÉNĚ JE VÍCE – myslete na toto pravidlo, až budete svému dítěti balit sladkosti na tábor. Děti rozhodně nebudou o hladu a nepřiměřené množství sladkostí buď zabavíme a budeme vydávat s rozumem postupně nebo jej vrátíme táborníkovi v den odjezdu. Co se týče kufru, zabalte prosím opravdu JEN to, co naleznete v našem seznamu věcí na tábor. Ať dítě nevozí zbytečnosti, které budou 14 dní ležet pod postelí. Malým dětem polepte oblečení jmenovkami, nebo popište cedulky s iniciály. Kufry balte ideálně spolu, ať dítě ví, kde co má.
 2. ZDRAVOTNÍ STAV DÍTĚTE – uvádějte, prosím, vždy pravdivě a nešetřete informacemi v přihlášce. Potřebujeme vědět, čím vaše dítě trpí, abychom se na to dostatečně připravili. Proto buďte, co nejvíce podrobní a nebojte se vše patřičně rozepsat. Dále, prosím, neposílejte nemocné dítě na tábor. Bohužel i takové máme zkušenosti a věřte, že se nic takového neutají. Týden před táborem prosím kontrolujte dítěti hlavu, zda v ní nejsou vešky či hnidy. Pokud je najdete, máte ještě relativně čas se jich zbavit. Pokud to objevíme až my u autobusu nebo přebírání dítěte v tábořišti, dítě s vámi bohužel pojede zpátky domů bez nároku na náhradu ceny tábora.
 3. PŘIPRAVTE DÍTĚ NA TÁBOR UŽ DOMA – tímto vás, rodiče, prosíme o spolupráci. Vysvětlete dítěti, že se nemá čeho bát. Řekněte mu, jak to obecně na táborech chodí. Projděte s ním náš web a ukažte mu fotky, ať ví, kde bude spát. Vyvarujte se větám typu: „No počkej na táboře…tam tě to naučí…tam se s tebou mazat nebudou…tam poznáš, co je to vojna!“ a podobně. Opravdu není dobré dítě táborem strašit. Jedou si užít prima prázdniny a nejedou na převýchovu. Na druhou stranu, prosím, dítěti vysvětlete už doma náš táborový řád. My je také budeme informovat, ale je dobré, aby slyšely už od vás, jak se na táboře chovat a jak ne.
 4. PŘÍJEZD, ODJEZD – toto jsou velmi důležité dny, buďte na ně připraveni. Mějte veškerou dokumentaci v pořádku, vše v nezalepených obálkách dle instrukcí. Nic nezapomeňte doma. Dodržujte, prosím, časový harmonogram, který naleznete na našich stránkách. Nástup táborníka na tábor musí proběhnout zavčas a podle plánu, případně individuálně po dohodě s hlavním vedoucím. Jakmile dítě nastoupí do autobusu, můžete počkat, než autobus vyrazí a zamávat mu. Nedovolujeme rodičům či jiným rodinným příslušníkům vstup do autobusu. Pro některé děti je loučení už tak dost emotivní zážitek a není třeba jej prohlubovat. Stejně tak v případě, když vezete dítě do tábořiště vlastní dopravou, předáte ho s batožinou odpovědnému vedoucímu a zdravotnici a ti si jej převezmou. Z bezpečnostních důvodů není povolen vstup do tábořiště žádné dospělé osobě, která není součástí dospěláckého kolektivu Táborů Jednorožec. Naše tábořiště si můžete prohlédnout v sekci FOTO. Vaše dítě se ubytovat už zvládne samo nebo mu pomůže vedoucí či praktikant. Takže ideálně jako u autobusu. Pusu, zamávat a odjet. Svěřili jste nám vaše děti na 14 dní, tak nám věřte.
 5. NÁVŠTĚVY NA TÁBOŘE – na našem táboře jsou zakázané. Možná, že jste jezdili tam, kam za vámi mohla dorazit maminka s tatínkem, tetičky a strýčkové, babičky a dědečkové. Náš tábor má však velmi nabitý program a každá taková návštěva by pro nás byla jen na škodu. Prosíme vás tedy, nevozte osobně dětem balíky, nejezděte na procházky v okolí tábořiště pro „náhodné“ setkání s dítětem. Všechny tyto zkušenosti už máme za sebou a děti to akorát rozruší. Mají nabitý, bohatý, čtrnáctidenní program. Se stýskáním si umíme poradit. Budeme se opakovat, ale… Svěřili jste nám vaše děti, tak nám věřte.
 6. TELEFONY, TABLETY, NOTEBOOKY – nechť zůstanou doma. Všechny tyto přístroje jsou na našem táboře opravdu zakázány. Jsme tábor, který v dětech podporuje kamarádství, vztah k přírodě a české tradice a zvyky. Do našeho konceptu telefony a jiná elektronika opravdu nezapadají.
 7. STARÁ DOBRÁ POŠTA – po dobu trvání tábora bude toto váš jediný komunikační kanál.  Je žádoucí, abyste svému dítěti posílali dopisy, pohledy, koresponďáky či malé balíčky. Když vaše dítě dostane dopis, uděláte mu tím velikou radost. My na druhé straně dbáme na to, aby minimálně jednou odešel dopis z tábora i k vám domů. Táborové dění budete každý den moci sledovat na našem Facebooku. Jen, prosím, neposílejte plné balíky sladkostí, nabité telefony a podobně. Bohužel i s tímto máme nemilé zkušenosti. Hezký pohled potěší zkrátka nejvíce. Také prosíme, abyste v korespondenci byli pozitivní a děti podporovali a motivovali. Nemilé zprávy neposílejte na tábor, ale počkejte s nimi až na doma.
  Co se komunikace s vedením tábora týče, snižte prosím kontakt s námi během tábora na minimum. Rodičů bude dvakrát tolik, co dětí. A kdyby každý volal, zvedáme jen telefony a odpovídáme na zprávy. Jistě ale uznáte, že o tom tábor není.
  Neptejte se, kdy je odjezd, odkud, co má mít dítě s sebou. Strávili jsme desítky hodin tím, aby náš web byl přeplněn informacemi, které byste mohli potřebovat. Proto než budete volat, prostudujte si podrobně naše webové stránky, jsme si jisti, že tam najdete odpověď na svou otázku.
 8. ODPOČÍVEJTE – jsme rádi, že budete sledovat pravidelně dění u nás, že svým dětem budete psát dopisy, ale nezapomeňte také odpočívat. Kolikrát v roce vás potká taková příležitost, že máte čas sami na sebe? Chápeme, že většina z vás bude po dobu tábora chodit do práce, ale poté si zajděte třeba na večeři, na nehty, či za kamarády na návštěvu. O vaše dítě je skvěle postaráno, a kdyby se přece jen něco dělo, číslo na vás máme.
 9. VAŠE PODPORA PRO NÁS HODNĚ ZNAMENÁ – nejlepší reklama na světě je doporučení. Proto bychom Vás chtěli požádat, abyste o nás mluvili s lidmi ve svém okolí. Kromě táborů budeme provozovat i tematické výlety pro děti. Děti s námi tedy mohou mít pravidelné zážitky. Za každé doporučení předem děkujeme. Budeme vděční i za to, když se stanete fanoušky na našem Facebooku a Instagramu. Velmi si vážíme pozitivních recenzí na Facebooku a Firmách. Pracujete pro firmu, která by našim táborům mohla poskytnout sponzorský dar? Ať už jsou to finance, hodnotné dary nebo jen firemní klíčenky, opravdu oceníme všechno. Za každou takovou spolupráci jsme velice vděční a děkujeme, že se pokusíte zapojit.
 10. PO NÁVRATU DOMŮ – možná nebudete své děti poznávat. Budou mít pod kůží pravidelný režim, budou mluvit slušně, budou hezky jíst, možná i ten pokojíček si uklidí. Zkuste toho využít a nechte děti dělat samostatně to, co se naučily. Neděláme si iluze, že jim to vydrží celý rok. Ale pár dní či týdnu je fajn, ne?